• Metalcom

URH-OB 2022 végeredmény

Írta: MRASZ.

urh ob kA beérkezett LOG-ok száma alapján nem volt annyira szembetűnő a gyenge aktivitás, mint amennyire a sávban érezhető volt.

Láthatóan jönnek vissza a klubállomások, de összességében csökken a tapasztalt versenyzők száma. Rövid statisztika a résztvevők alakulásáról:

LOG   CALL   Nő   Férfi   U21   Csapat   Klub
2022 37 42 4 14 3 9 15
2021 38 43 3 24 2 7 18
2020 33 38 3 19 4 5 19
2019 30 36 3 7 1 15 16

Hiányzott pár tapasztalt régi motoros, akik stabil résztvevők nagy versenytapasztalattal, és volt akit a technika tréfált meg a verseny idejére. Az utánpótlás korosztályt némileg megrostálta a párhuzamosan zajlott ifjúsági ARDF világbajnokság.
Továbbra sem sikerül megszólítani azt a sok rádióamatőrt akik rendelkeznek berendezéssel de nem hallhatók az OB-n.

Általánosan elmondható, hogy egy-egy kivételtől eltekintve a tavalyihoz képest sokkal gyengébb eredmények születtek.

A hibalista elsőre is rövidebb volt, mint tavaly.  150 a 250 sorral szemben. Ennek csak egyik oka a kevesebb QSO. A hibákkal kapcsolatban jórészt a visszatérő problémákról kell beszélni. Volt a szokásos papírlogból való bemásolás közbeni "elcsúszás", a programok által feldobott vagy először rosszul vett rossz lokátorok leütése, HA-HG csere. A férfi mezőny első öt helyét rendesen átformálta az értékelés.
Egykezelős állomásoktól távírón 5, SSB-n 6, vegyesben 7 hibamentes LOG érkezett.
Idén is volt elhanyagolható mennyiségű időntúli forgalmazás. Nem éri meg.

Utánpótlásban 3 induló volt A bajnok HG3A op: Hegedűs Dávid és HA8MBM Márton csak SSB-n, de ott nagyon erős eredménnyel zártak. Második HA5YD Dóri, harmadik a HA5KFZ-ről HA5BL Levente.

Nőknél négy fős volt a mezőny. A bajnok abszolút egykezelősben is az első HA6AA Léna, akit HA5FQ Márti és HG5ONE Réka követ.

Férfiaknál - mint fentebb írtam - jól megkeveredett a tabella a hibák miatt. A bajnok HG6A (HA6NY) Gyuszi, őt követi HA2MI István, majd HG1A (HA1ZN) Zsolt következik.

A csapatversenyben összesen 9 multi-op jegyzőkönyv érkezett. A bajnok  HA6W, Városi Rádióklub Sportegyesület Nyíregyháza csapata HA2R és HG6N csapatai előtt.

Az egyesületek versenyét amelyen 15 klub került értékelésre a Salgótarjáni Városi Rádióklub nyerte 4 versenyzőt felvonultatva, őket követi az FMV Rádióklub 5 versenyzővel, majd a Városi Rádióamatőr Klub Fonyód 2 fős csapata.

A versenyértékelő szoftver HA8RT Tomi munkája, a web-es megjelenítést HA2NA Attila, a hibák felülvizsgálatát HA6PX Csaba végezte.

Mindenkinek köszönjük, hogy bekapcsolt és ezzel emelte a bajnokság színvonalát!  Találkozzunk 2023 július 1-én az URH-OB -n!