Régi weboldal

Weisz János Rádiós Tájfutó Emlékverseny 2019.

Írta: HA3NU.

w j001A tavalyi évhez hasonlóan, idén is Bátapáti mellett rendezte meg a Szekszárdi Rádió klub a Weisz János RTF emlékversenyt. A szállás a terpetől 14 km-re, festői szépségű környezetben, Alsónánán volt. Az idei versenyre jelentkezők száma elmaradt a korábbi években megszokottól, de remélhetőleg ez csak a más tájfutó versenyekkel történő ütközés miatt volt.  w j002
A kétnapos, kétfordulós etapon nagy szintkülönbségű, nehéz, felázott-csúszós pályán mérték össze tudásukat a versenyzők. Első nap délután az URH forduló volt, ahol a nedves környezet és meredek dombokkal tűzdelt terep erősen próbára tette a versenyzőket. A második napi RH fordulóban már könnyebb helyzete volt a versenyzőknek, így jobb időeredmények is születtek.

w j003Az összetett versenyben női kategóriában kettős Szekszárdi siker született Weisz Csilla és Dr. Antal Bíborka révén,  míg felnőttbenkét “Intercicás” Jurinka robin és Tóth Csaba vitte el az első két helyet. M40-ben Nagy József, M60-ban Moravszki Jáos, M70-ben pedig Börcsök István lett az első.

A vándor kupát ezúttal a kecskeméti Aranyhomok Rádióklub nyerte el, Ezúton szeretném megköszönni a résztvevőknek, hogy megtisztelték a versenyünket, a szövetségnek pedig a  rendezéshez nyújtott támogatását.